המדריך למיניות ומשפחה

כל מה שצריך לדעת עבור המשפחה שלך

זוגיות מאושרת?

רבים מאיתנו שואלים את עצמם מה גורם לכך שנישואים יהיו מאושרים. ניתן למצוא תשובות רבות לשאלה זו בין השאר אם בני הזוג מתאימים אחד לשני, האם הם מצליחים לנהל תקשורת תקינה ביניהם, אולי אם הם יודעים לעבוד על הנישואין שלהם, ובודאי ישנן עוד תשובות לשאלה זו.

הנביא מלאכי אומר לנו "כי היא חברתך אשת בריתך". ביסוד הכל בני זוג צריכים להיות חברים. קשר בין חברים מבוסס על בחירה אבל קשר בין איש ואישה יש לו גם מימד של חיבור אלוקי – ברית והתחייבות הדדית כדת משה וישראל. בבסיס הקשר יש בחירה אבל ע"י החיבור האלוקי בני הזוג הופכים לאחד.

חברות אמת היא ה"דלק" של הזוגיות כי היא יוצרת בין בני הזוג קירבה רגשית שכל כך חשובה לבניית הקשר. זוגות רבים מתחילים את הנישואין עם רמת קשר גבוהה עד שאפילו קשה להם לדמיין שמערכת היחסים שלהם עלולה להידרדר, אבל המציאות מוכיחה שעם חלוף השנים וכניסת בני הזוג למירוץ החיים מתפתחת שחיקה בזוגיות שמובילה לריחוק רגשי לעיתים עד כדי כך שבני הזוג הופכים לחיות אחד ליד השני במקום לחיות חיים משותפים ומלאים. עם הזמן מצטברים במערכת היחסים כעסים, רוגז ומחשבות שליליות ובני הזוג מתרחקים אחד מהשני. על פניו יכול להיראות כי המשפחה מתפקדת, בני הזוג עובדים, לומדים, מבלים חברתית והמצב נראה תקין אך בפנים הקשר הופך להיות זר והחברות אינה נוכחת בחיי היום יום. המחשבות השליליות הופכות להיות חלק מהחיים השוטפים ו"מכריעות" את הרגשות החיוביים שצריכים להיות, כל דבר מתפרש באופן יותר ויותר שלילי ובאין מענה של קירבה ואהבה המערכת הזוגית הולכת וקורסת ולפתע בני הזוג מוצאים את עצמם מרוחקים, מלאי מריבות וקונפליקטים וחשים תחושות של עוינות וטינה. הראש מתמלא במחשבות כמו "הוא לא מבין מה אני מרגישה" , "היא חושבת רק על עצמה" וכו'. תחושת הביטחון הולכת ומתערערת ופוגעת ביכולת של בני הזוג לאהוב ולהתקרב.

על מנת להימנע מלהגיע למצבים מסוג זה צריך להעמיד את החברות והקירבה הרגשית בין בני הזוג בראש סולם העדיפויות. לעיתים בני הזוג מנסים לחפש פתרונות למערכת יחסים סבוכה כשבעצם הם זקוקים לחיזוק הקשר הרגשי והחברות ביניהם. אמנם בני זוג שמגלים מחדש את החברות לא בהכרח מפסיקים פתאום לריב אבל הם מרויחים תובנות חדשות שמסייעות להם לחזק את הקשר ובעקבות כך להתנהל באופן מכבד ומקרב יותר.

המרכז למשפחה כפר סבא מותאם תרבותית לציבור הדתי והחרדי ונותן מענה טיפולי בהתמודדויות השונות בגישה אוהדת משפחה קהילה ואמונה

בנוסף במרכז מתקיימים סדרת סדנאות 'לחמם את הבית בחורף' בנושאים שונים כמו התמכרויות, מסכים ומיניות. ועוד.

לפרטים: 073-7416200, 054-4237989

 

יעל הלוי עו"ס קלינית ומטפלת פרטנית זוגית ומשפחתית במרכז משפחה

קורסים, סדנאות והכשרות

בהכשרות שלנו קורה הדבר האמיתי! פיתוח שפה, תוכן ותהליכים הבונים מיניות בריאה שפה רגשית מיומנויות תקשורת ומרחב בטוח. הכשרות לאנשי מקצוע, הורים, צוותי חינוך וילדים

הקו החם ומרכזי הטיפול

אנו מעניקים טיפול איכותי ומותאם תרבותית הכולל מקצועיות ואחריות תורנית בלתי מתפשרות

יש לכם שאלה?
כתבו לנו!