המדריך למיניות ומשפחה

כל מה שצריך לדעת עבור המשפחה שלך

נוגעים בחיים

מערך שיעורים לתיכון על גוף, מיניות ומשפחה

כל מי שעוסק בתחום של חינוך לחיי משפחה / מיניות בריאה / חינוך בכלל, יודע עד כמה הדילמות הללו תואמות את המציאות בעולם שסביבנו.
הפער בין הרצון והמאמץ לחנך לחיים של קדושה וטהרה לפי ערכי הנצח של תורת ישראל לבין המציאות המורכבת סביב הוא לעיתים קשה מלהכיל.
האתגרים מצויים בכל מקום, אצל בנים ואצל בנות, בתיכונים, בישיבות ובאולפנות, ביישובים ובערים, אצל התורניים ו"הדוסים" כמו גם אצל אלה שפחות מגדירים את עצמם ככאלה וכן הלאה.
העוצמה עשויה להשתנות ממקום למקום וכן הסגנון של האתגר אך היות ונקודת המוצא היא שיצרא דעריות קיים אצל כולם ו"סדנא דארעא חד הוא" גם האתגרים מצויים בכל מקום וחוכמתו של מחנך יחד עם סיעתא דשמיא גדולה תעמוד לו להתאים באופן מדוייק את המענה לאתגרים המצויים במרחב החינוכי עליו הוא מופקד.
בקובץ זה איגדנו מערכי שיעור המנסים להביא תפיסת עולם כוללת – מעשית של חינוך במכלול הנושאים הצנועים למיניהם. תפיסת העולם העומדת בבסיסה של חוברת זאת נכתבה בהרחבה בפרק הראשון. בבסיסם נכתב השלד למערכים אלו באולפנת אמית להב"ה על ידי יועצת האולפנה מרים פרוכטמן ועל ידי הח"מ.
במהלך השנים עברו המערכים שינויים ושיפורים רבים על ידי בשיתוף צוותי המחנכות והיועצות של האולפנה, וכן הושפעו והתברכו ממפגשים אנושיים רבים בהשתלמויות והרצאות שזכיתי להעביר וכן במסגרת המרכז למשפחה של מכללת אורות בו לימדתי מספר שנים. תודתי שלוחה לכולם.
בעיקרם מערכים אלו מיועדים בעיקר לבנות, אך גם מחנכים לבנים עשויים למצוא בהם כיוונים למחשבה וקריאות כיוון למרחב החינוכי שלהם. על אף שדומה שהאתגרים בתחום הולכים וגדלים מיום ליום והשאלות הופכות לסבוכות יותר ויותר, ראיתי לנכון דווקא כעת לחזור על הראשונות ולחזק את תפיסת העולם הבסיסית, הנורמטיבית, הפשוטה שאינה בהכרח לעומתית ואינה באה רק כתגובה למכלול האתגרים שבחוץ אלא מכוונת לבניית תפיסת עולם לכתחילית בריאה ונכונה במכלול הנושאים הנידונים.

להורדת הקובץ השלם – נוגעים בחיים

קורסים, סדנאות והכשרות

בהכשרות שלנו קורה הדבר האמיתי! פיתוח שפה, תוכן ותהליכים הבונים מיניות בריאה שפה רגשית מיומנויות תקשורת ומרחב בטוח. הכשרות לאנשי מקצוע, הורים, צוותי חינוך וילדים

הקו החם ומרכזי הטיפול

אנו מעניקים טיפול איכותי ומותאם תרבותית הכולל מקצועיות ואחריות תורנית בלתי מתפשרות

יש לכם שאלה?
כתבו לנו!